Tapírčä a Angelina Jolie

Ilustrácia: Flickr/Richard Andrew.. Creative Commons licencia.

Ilustrácia: Flickr/Richard Andrew.. Creative Commons licencia.

 

Tapírčä si v obkľúčení snehu povedalo, že sa vzdá svojej roztopašnosti a bude pristupovať k problematike stavania snehuliaka so všetkou vážnosťou. A tak sa aj stalo.

Povedalo si, že jeho výtvor nebude len taká nejaká ledajaká trojguľová obluda s mrkvovým nosom, ale že vynaloží všetku námahu, aby svojimi ťarbavými paprčkami zo snehu vyčarovalo napodobeninu nejakej slávnej osoby.

Začalo s Angelinou Jolie.

Telo ako z nejakého módneho katalógu, na ľavom stehne pod zadkom hollywoodsky copyright a pery, na ktoré tapírčä minulo za celé vedro snehu a takmer všetku svoju nehu. Bolo na svoj výtvor právom pyšné a jeho prácu oceňovali aj susedia z okolitých panelákov, ktorí špak zo svojej pravidelnej rannej cigaretky odhadzovali minimálne tri metre od snehuJolie.

Čo však čert (a tapírčä už vôbec nie) nechcel, akurát v ten deň išiel okolo s dvoma plnými igelitkami s logom predajne Billa sám pán herec Brad Pitt. Keď zbadal snehuJolie pustil obe tašky na tvrdú zem, rozbil si pritom oboch Zlatých bažantov a spustil hromobitie nadávok na adresu úbohého tapírčäťa.

Treba však uznať, že tapírčä to vzalo celkom dobre, a to najmä z toho dôvodu, že nerozumelo po anglicky. Vycítilo ale, že Brad sa pravdepodobne hnevá a na uzmierenie mu ponúklo svoju pravú rukavicu. Brad, odchovaný na gýčových amerických čiernobielych filmoch to však zobral ako jednoznačnú výzvu na pištoľový súboj.

Rukavicu prijal a snažil sa mladému tapírovi vysvetliť, aby zajtra presne o tomto čase prišiel so zbraňou a so svedkom a bez svedkov. Tapírčä jednak nerozumelo a jednak nevedelo, prečo si Brad rukavicu nedá na ruku. Vtom si však sebakriticky buchlo po čele. Veď to je predsa rukavica pre tapírčätá, tá na ľudskú ruku nepasuje. Kým sa však stihlo Bradovi ospravedlniť, ten už bol o dva bloky ďalej. Videlo len, ako si nervózne búcha tapírovskou rukavicou o svoj bok.

Hneď ako Brad zmizol za rohom, pribehol k nášmu hrdinovi vystrašene bledý sused, inak učiteľ angličtiny na priemyslovke, a vysvetlil len slovensky, fínsky a česky hovoriacemu tapírčäťu, ako sa veci s Bradom majú.

Tapírčä ostalo až prekvapivo pokojné. Na niekoľko sekúnd sa zadívalo na snehuJolie, potom k nej podišlo a spravilo zopár kozmetických zmien. Odstránilo prsia, výrazne zmenšilo pery a zo snehuJolie spravilo razom Marilyna Mansona.

Keď to Marilyn z balkóna svojho trojizbového bytu zbadal, len sa pousmial, hodil tapírčäťu do rúk nabitý kolt a potichu si pospevoval svoj známy hit v jemne obmenenej podobe: ,,Brad is deader than dead, Shock is all in your head…“

A tapírčä so zbraňou v ruke rozmýšľalo, či sa radšej nemalo učiť anglicky.

(V ďalšom pokračovaní sa dozviete ako prebiehal súboj s Bradom Pittom)

18. December, 2006    Milan Čupka
Autor je zakladateľom a editorom Amnezia.sk. Pôsobí ako reportér v denníku Pravda. Za svoje reportáže vyhral viacero novinárskych cien od Nadácie otvorenej spoločnosti, Slovenského syndikátu novinárov a Literárneho fondu. Spoluorganizuje tematické večierky Capo di tutti Party.