Hormonálne zmeny nie sú možno u mužov viditeľné tak, ako u žien, čo však neznamená, že neexistujú. Prvými prejavmi sú zmeny nálad, celkový fyzická aj duševná vyčerpanosť, podráždenosť či nervozita. Hneď po týchto problémoch dochádza k problémom s erekciou.
Ako udržať hormonálnu rovnováhu
Prvé problémy s hladinami hormónov sa zvyknú objaviť približne okolo päťdesiateho roku života. Vtedy dochádza, podobne ako u žien, k prechodu, kedy to začína byť s hormónmi naozaj komplikované. V prípade mužov býva najväčším problémom nižšia tvorba testosterónu aj keď nejde ani zďaleka o jediný hormón, ktorý vám môže v tele kolísať. Zamerajme sa však práve na testosterón.
Na jeho tvorbu vplýva najmä pohybová aktivita. Do istej miery si viete pomôcť aj niektorými potravinami, vhodné sú napríklad hrozienka, morské ryby, ustrice, kalamáre – proste všetko z vôd morí a oceánov- rastlinné oleje, olejnaté semená, orechy, zázvor, špenát, brokolica (všetky druhy zelenej zeleniny), cibuľa, cesnak, rastlinné oleje lisované za studena (predovšetkým olej olivový a kokosový), tekvica a tekvicové semená, citrusové plody ( najväčší vplyv na tvorbu testosterónu má granátov jablko), huby – obzvlášť šampiňóny a avokádo alebo avokádový olej. Pohyb a spomenuté potraviny majú vplyv najmä na tvorbu testosterónu, no aj na celkové udržiavanie hormonálnej rovnováhy.
Čo robí hormónom zle
Ak si pomáhate liekmi na erekciu Lacné generiká, dávajte pozor na to, aby ste to s nimi až príliš nepreháňali. V priebehu jedného týždňa by ste nemali skonzumovať viac ako štyri tabletky, respektíve plné dávky povolené v rámci jedného dňa. Tabletky vám pomôžu v danom momente, no z dlhodobého hľadiska môžu všetko zhoršiť. Mali by ste sa taktiež vyhýbať príliš dlhému sedeniu a stresu, ktorý s erekciou tiež veľmi úzko súvisí. Snažte sa veľa spať a ak musíte sedieť v práci, tak sa aspoň raz za hodinu postavte a poprechádzajte aspoň päť minút.