Ak je človek zdraví, dá sa povedať, že má všetko. K svojmu životu totiž nutne nepotrebujeme materiálne veci. Tie by sa mali nachádzať až na posledných priečkach v našom rebríčku priorít. Ak totiž zanedbáme jednu z najdôležitejších vecí v našom živote – čiže zdravie – až vtedy si uvedomíme, čo je v živote naozaj podstatné.
V tomto článku by sme vám chceli predstaviť zopár jednoduchých trikov, ako sa aj v zime udržať v dobrej kondícií. Vieme, že mnoho ľudí sa len ťažko vzdáva čerstvej zeleniny, ovocia a byliniek, ktoré boli k dispozícií počas celého leta. Práve pre nich toto ročné obdobie zohráva veľmi dôležitú úlohu. No keď konečne príde zima, odrazu je týchto produktov nedostatok. Mnohí z nás to ihneď pocítia na svojom zhoršenom zdraví a stave. No dá sa vôbec tomuto všetkému vyhnúť? My poznáme riešenie.
Najjednoduchším spôsobom, ako sa aj počas zimy dostať k čerstvým bylinkám či zelenine, je schopnosť samostatne si ich vypestovať. V dnešnej dobe existujú veľmi jednoduché triky, vďaka ktorým si aj v tomto období zabezpečíte prísun všetkých potrebných vitamínov a látok, ktoré potrebujete.
Na začiatok je vhodné pripomenúť, že bylinky sú veľmi háklivé na teplo a tmu. Ak máte možnosť, rastlinky umiestnite niekam na chodbu, no v prípade, že tento spôsob neprichádza do úvahy, svoje bylinky v kvetináčoch presuňte na najsvetlejšie okno vo vašom byte alebo dome.
K tomuto všetkému by ste si ešte mali zapamätať päť najdôležitejších pravidiel. Prvým, azda najpodstatnejším z nich, je fakt, že rastlinky počas zimy potrebujú menej vody ako v lete. Preto by ste ich mali polievať iba vtedy, ak je povrch daného substrátu suchý. Ak sa vám v miske nazbiera voda, vylejte ju, aby vám nezhnili korienky. Taktiež by ste si mali dať záležať na kvalitnom substráte, ktorý pre rastlinky zvolíte. Aj na tom, akú nádobu si zvolíte záleží. Najvhodnejšie sú kvetináče z pálenej hliny.
Na záver by sme vám chceli popriať veľa šťastia a dúfame, že sme vám týmto článkom pomohli.