1. Vyrobiť jednu penny v manufaktúre stojí 2,4 penny.
Správne, výroba jedného amerického centu stojí dvakrát toľko, než je jej hodnota.
2. Dvojdolárová bankovka je považovaná za nešťastnú.
Prvotná dvojdolárová bankovka bola vytlačená už v roku 1862. Prekvapivo, už od toho momentu nebola populárna a povrávalo sa o nej, že prináša nešťastie svojmu majiteľovi. A drží sa jej to dodnes.
3. V jednom období ste mohli hodnotu mince zistiť iba vďaka jej veľkosti.
Skoré strieborné mince nemali na sebe napísané hodnoty, ktoré prezentovali a vyzerali úplne rovnako až na to, že mali iné veľkosti. Až v roku 1804 sa začali mince označovať, aby sa dala zistiť ich hodnota.
4. Drvivá väčšina amerických bankoviek má na sebe stopy po drogách.
V roku 2009 sa uskutočnila štúdia pod dohľadom chemikov z univerzity v Massachusetts, ktorá zistila, že až 85 – 95 % bankoviek v obehu nesie stopy po kokaíne. V Detroite, Los Angeles, Miami, Bostone a ďalších veľkomestách bol kokaín na 100 % peňazí. Oproti tomu v Číne či Japonsku táto hodnota nepresiahne 20 %.
5. Životnosť bankovky nepresiahne 15 rokov.
Po užívaní papierových peňazí na bežnej báze, tieto bankovky sa opotrebúvajú a sú odoberané z obehu, pričom jednodolárová sa využíva najviac, kvôli čomu je jej životnosť len okolo 6 rokov. Čím väčšia je hodnota papierových peňazí, tým dlhšia je ich životnosť. Napríklad, 100 dolárová má priemernú dĺžku používania 15 rokov.
6. Ľudia boli zo začiatku proti tomu, používať významné tváre na mince.
V minulosti americké mince namiesto tvári významných osobností, napríklad prezidentov, mávali skôr symboly ako orla a Sochy Slobody. Bolo to preto, lebo Angličania na mince dávali tváre svojich panovníkov a Američania s tým nechceli nič mať spoločné.
7. Existovala 100 000 dolárová bankovka.
Najväčšia bankovka, ktorá kedy bola v USA vytlačená, bola vlastne 100 000-ový zlatý certifikát, ktorý sa tlačil medzi rokmi 1934 a 1935. Boli vydávané hlavne bankami, preto sa na verejnosť nedostala.
8. Jednodolárovej bankovke sa nezmenil dizajn už viac ako 50 rokov.
V roku 1996 sa vláda rozhodla zmeniť dizajn viacerým papierovým peniazom, ale keďže sa nefalšuje tak často, ako hodnotnejšie peniaze, nikdy k zmene výzoru nedošlo. Dokonca v roku 2015 sa stal takáto úprava ilegálnou.
9. Papierové peniaze nie sú v skutočnosti z papiera.
Aj keď sa im hovorí „papierové peniaze“, v skutočnosti sú vyrábané z kombinácie bavlny a ľanového plátna.
10. Každý štát mal možnosť mať svoju vlastnú menu.
Našťastie sa zastupitelia štátov USA zhodli na jednej mene pre celý systém. Kongres a štáty tak zavrhli možnosť, ktorú im poskytovala národná listina.